Бібліографічний калейдоскоп
Централізована бібліотечна система "Свічадо"
Святошинського району міста Києва

Книги ювіляри
Письменники ювіляри
Це читають
Територія читання
2016 рік
 • Територія читання
 • Юрій Винничук
 • Володимир Єшкілєв
 • Олександр Ірванець
 • Андрій Курков
 • Юрій Покальчук
 • Олесь Ульяненко

Всі хороші книги схожі в одному, - коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться.

Е. Хемінгуей

Читання – спосіб засвоєння життєво важливої інформації, запорука успішної інтеграції особистості у світову культуру, у систему тих цінностей, норм, традицій, які характеризують суспільство. Уміння читати можна вважати не метою, а засобом для здобуття гарної освіти, а відтак – вищого соціального статусу, вищої якості життя. Незважаючи на переваги читання, на сьогодні спостерігається втрата читанням його виняткової ролі в житті суспільства. У зв’язку з цим, серед населення почала розповсюджуватися вторинна неписьменність, яку називають кризою читання.

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” пропонує Вам приєднатися до “Території читання”, яка буде знайомити Вас з представниками сучасної української літератури, їх найкращими творами, які є у фондах нашої бібліотеки.

Приємного читання!

Юрій Винничук (1952)

Український журналіст, письменник, редактор

Народився 18 березня 1952 року в місті Івано-Франківську. vynnychuk

Освіту здобув у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника(раніше Івано-Франківський педагогічний інститут), філологічний факультет (1969–1973 роки), учитель української мови і літератури. У 1974 році переїхав до Львова, працював вантажником, художником-оформлювачем.

1987–1991 рр. — режисер Львівського естрадного театру «Не журись!». Був автором сценаріїв для вистав «Не журись!» та пісенних текстів. У1990 році покинув театр і разом зі Стефком Оробцем створив «Кабарет Юрця і Стефця». В 1991–1994 роках працював редактором відділу містики та сенсацій газети «Post-Поступ». 1995–1998 рр. - головний редактор газети «Гульвіса», Львів. 1998–1999 — редактор відділу газети «Поступ». З 2006 року працює головним редактором газети «Post-Поступ» (відновленої).

Член Асоціації українських письменників(з 1997 року). За щотижневу сторінку Юзя Обсерватора в газеті "Post - Поступ" отримав титул «Галицький лицар» (1999). Став першим лауреатом премії "Книга року Бі-Бі-Сі" за роман «Весняні ігри в осінніх садах» (2005). Отримав відзнаку «Золотий письменник України» (2012). У грудні 2012 року роман Винничука "Танго смерті" був відзначений премією Книга року Бі-Бі-Сі. Визнаний Послом галицької кухні за визначний внесок у популяризацію галицької кулінарії, нагороджений відповідною відзнакою Клубу галицької кухні (2013).

Твори Юрія Винничука, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Винничук Ю. Ги-ги-ги: Твори / Юрій Винничук — Львів, Піраміда, 2007 - 239с.
 2. Винничук Ю. Легенди Львова / Юрій Винничук. — 6-те вид. — Львів: ПІРАМІДА, 2005. — 252 с: іл.
 3. Винничук Ю. Мальва Ланда : Роман/ Юрій Винничук -2-ге вид. - Львів: ЛА "Піраміда", 2004. - 540 с.
 4. Винничук Ю. Спалах: оповідання, повісті — К.: Рад. письменник, 1990. - 351 с. - (Перша книга прозаїка)
 5. Винничук Ю. Танго смерті : Роман / Юрій Винничук — Х. : Фоліо, 2013. — 379 с.
Єшкілєв Володимир (1965)

Український прозаїк, поет, есеїст

Народився 23 травня 1965 року у м. Івано-Франківськ. Eshkilev Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника (тепер — Прикарпатський університет імені Василя Стефаника) (1988).

У 1988—1998 рр. працював учителем історії і правознавства та викладачем (з 2001 р. — старшим викладачем, з 2004 — на посаді доцента) Західно-українського економіко-правничого університету. З 1996—1998 рр. видавав нерегулярний часопис "Плерома", а з 2001 р. — редактор літературного часопису "Потяг 76", з 2002 р. — журналу "Ї", з 2006 р. — журналу "Київська Русь", у 2008 р. — випустив перші числа часописів "Сноб" і "Золота каста". Автор "авторських колонок" у ряді західно-українських газет. В 1998—2012 роках здійснив поїздки до Ізраїлю, Росії, Франції, Італії, США, Єгипту, Індії, Тибету, Абхазії, Хорватії, Вірменії.

Член Асоціації українських письменників (з 2007), Національної спілки письменників України (з 2012). Живе в Івано-Франківську.

Володимир Єшкілєв — автор романів "Імператор повені", "Адепт", написаному у співавторстві з Олегом Гуцуляком, "Пафос", "Втеча майстра Пінзеля", "Богиня і консультант", книги прози "Візантійська фотографія", один з авторів проект-касети "Тетрархія" (його твори вміщені під назвою "Парадокс Хомського: Оповідання, поезії") та спільної з Андрієм Пустогаровим збірки поезій "Диптих", літературознавчого есе "Воццекургія Бет", підручника "Історія релігії", низки, філософських оповідань і есе, багатьох словникових гасел у глосарійному проекті "Четвер" (1992, упорядник глосарійного корпусу "Малої української енциклопедії актуальної літератури", автор концепції проекту "Імперія" журналу "Четвер" (1993), консультант "Південного акценту" та інших проектів.

Повісті друкувалися у журналах "Четвер" та "Сучасність". Філософська есеїстика письменника опублікована у "Перевалі", "Четверзі", "Плеромі", "Кальміюс", а літературознавчі статті — у часописах "Література плюс", "Критика".

Письменник має потяг до розігрування можливого канону сучасної літератури та різноманітних "інтелектуальних" провокацій у літературному процесі. У прозі Володимира Єшкілєва передовсім приваблює філософський струмінь і намагання означити таємницю символів і знаків. Володимир є також ідеологом т. зв. "станіславського феномена".

Твори Володимира Єшкілєва, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Єшкілєв, В. Імператор повені : роман / Володимир Єшкілев — Львів: ПІРАМІДА, 2004. - 200 с.: іл.
 2. Єшкілєв, В. Пафос — Львів : Кальварія, 2002. - 208 с. (Бібліотека ж. "Четвер").
 3. Єшкілєв В. Україна: третій шлях / Володимир Єшкілєв. - Х.: Фоліо, 2013. - 256 с. : портр.
 4. Єшкілєв В. Усі кути трикутника: апокриф мандрів Григорія Сковороди / Володимир Єшкілєв — К.: Академія, 2012. - 246 с.: портр. - (Автографи часу).
 5. Єшкілєв В. Шлях Богомола; Імператор повені: романи / Володимир Єшкілєв. - Харків, Бібколектор, 2015. - 412 с.
Олександр Ірванець (1961)

Поет, прозаїк, драматург, перекладач.

Народився у січні 1961 року у Львові. irvanetsВиростав у Рівному. Закінчив 8 класів Рівненської СШ № 18 (1976 р.), Дубенське педагогічне училище (1980 р.) та Московський Літературний інститут (1989 р.).

З 1993 року постійно мешкає в Ірпені під Києвом.

Автор збірок поезій "Вогнище на дощі" (1987), "Тінь великого класика" та інші вірші" (1991), "Вірші останнього десятиліття" (2001), роману "Рівне/Ровно (Стіна)" (2002). Його поезії та драматургія були перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, шведською, російською, білоруською та хорватською мовами. Збірки віршів друкувались у московських "Литературной учёбе" і "Дружбе народов", польских "Literatura na swiecie" (Варшава), "Akcent" (Люблін), німецькій антології "Reich mir die steinerne Laute" Brodina Verlag та пам`ятних "Вісімдесятниках", упорядкованих Ігорем Римаруком (Видавництво КІУС, Едмонтон, 1990 р.). П’єси Ірванця ставилися на сценах Німеччини, Люксембурга, Казахстану. У Польщі була створена радіоп'єса "Recording", а у Кракові вийшла окрема книга його драматургії. Готується до виходу книга прози О. Ірванця "Очамимря".

Останнім часом працює в драматургії і прозі.

Твори Олександра Ірванця, з якими можна ознайомитись у фондах бібліотеки "Свічадо"

 1. Ірванець О. Любіть!...: вірші з трьох книг і з-поза них / О.Ірванець, перед. Б. Забури, післямова А. Бондаря. - К. : Критика, 2003.- 113 с. - (Критичні тексти).
 2. Ірванець О. Преамбули й тексти: збірка поезії / Олександр Ірванець. - К. : Факт, 2005. - 76 с.
 3. Ірванець О. Рівне / Ровно (Стіна): Нібито роман. - Л., Кальварія. 2002.- 192 с. : іл. - (Дефіляди: книжкове ревю).

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2016

тел для довідок 405-10-10

Андрій Курков (1961)

Письменник, сценарист. Член Спілки кінематографістів України (з 1993) та Національної спілки письменників (з 1994). З 1998 — член Європейської кіноакадемії. З 1998 — постійний член журі премії Європейської кіноакадемії «Фелікс». У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу «Юне слово».

kurkovАндрій Курков народився у 1961 році у російському селі Будогощ Ленінградської області. З раннього дитинства живе у Києві. Після школи працював завклубом, завідувачем бібліотеки в санаторії в Пущі-Водиці, діловодом тощо. Потім вступив на курси японської мови в Інституті інформації (на "Либідській"). 1983 — закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. Працював випусковим редактором багатотиражки Київського політехнічного інституту, редактором видавництва «Дніпро». У віці 24-х років пішов служити на альтернативну службу: з 1985 до 1987 служив охоронцем в Одеській виправній колонії № 51. Перша публікація - гумореска у київському виданні "Рабочая газета" у 1979 році. Перший сценарій до фільму "Поляна сказок" (працював як "літературний негр": у титрах сценаристом зазначено Кіра Буличова, який за нього отримав приз на Братиславському кінофестивалі).Працював сценаристом на кіностудії О. Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 член англійського ПЕН-клубу. Одружений з Елізабет Шарп (консультант у Британській раді в Україні), виховує трьох дітей.

Андрій Курков є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей, а також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Курков — єдиний російськомовний письменник, чиї книжки потрапили в Топ-десятку європейських бестселерів. Російськомовне видання його найпопулярнішого роману «Пікнік на кризі» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників.

Книги Куркова перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою, англійською, та українською. Водночас письменник стверджує, що його наклади в Україні невеликі порівняно з іноземними накладами.В Україні переклади українською мовою творів Куркова виходять у видавництвах «Фоліо» (Харків), Навчальна книга — Богдан (Тернопіль), Махаон-Україна (Київ), KM Publishing (Київ), Грамота (Київ), Роман-газета (Київ), Нора Друк (Київ), Президент (Київ), Апріорі (Львів), та Видавництво старого лева (Львів).

Твори Андрія Куркова, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Курков А. Ю. Бікфордів світ: роман / А.Ю.Курков; пер. з рос. В. С. Бойка. - Х. : Фоліо, 2013. - 381 с.
 2. Курков А. Ю. География одиночного выстрела: трилогия / А.Ю.Курков. - Х.: Фолио, 2006.
 3. Курков А. Ю. Добрый ангел смерти: роман / А.Ю.Курков. - Х.: Фолио, 2008. - 378 с.
 4. Курков А. Ю. Закон улитки: роман / А.Ю.Курков. - Х.: Фолио, 2008. - 410с.
 5. Курков А. Ю. Игра в отрезанный палец: роман / А.Ю.Курков. - Х. : Фолио, 2013. - 474 с.
 6. Курков А. Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса : роман / А.Ю.Курков; пер. з рос. В.С. Бойка - Х.: Фоліо, 2014. - 442 с.
 7. Курков А. Ю. Тонкая математика страсти: роман, рассказы / А.Ю.Курков. - Х.: Фолио, 2011. - 286 с.
 8. Курков А. Ю. Форель a la нежность: повести и рассказы, публицистика / А.Ю. Курков. - Х.: Фолио, 2011. - 442 с.

Твори для дітей:

 1. Курков А. Ю. Пригоди пустомеликів та інші історії / А.Ю.Курков; пер з рос В.Германа; худож. Ю.Ясинська. - К., Махаон, 2003.- 112 с., іл. - (Всі-всі-всі найулюбленіші книжки).


Чекаємо на Вас у бібліотеці "Свічадо" за адресою:

бульвар Ромена Роллана, 13- В

тел. для довідок 405-10-10

Юрій Покальчук (1941- 2013)

Письменник, перекладач, кандидат філологічних наук, член Національного союзу письменників з 1976 року. З 1994 по 1998 рр. — голова іноземного відділення НСПУ. У 1997-2000 рр— президент Асоціації українських письменників.

pocalchuk Народився Юрій Покальчук 24 січня 1941 року в Кременці в сім`ї краєзнавця. Його мати, Оксана Тушкан, була праправнучкою молодшої сестри Миколи Гоголя. Дитинство і юність майбутній письменник провів в Луцьку, там же закінчив школу, вчився в педінституті. Потім вступив до Ленінградського університету (факультет східних мов). У СРСР був першим перекладачем аргентинського письменника-культоролога Хорхе Луіса Борхеса. Окрім нього, перекладав Хемінгуея, Селінджера, Борхеса, Кортасара, Амаду, Маріо Варгаса Льосу, Киплінга, Рембо і безліч інших, написав більше 15 художніх творів.

Знав 11 іноземних мов, вільно володів польською, англійською, іспанською, французькою. Багато подорожував; відвідав 37 країн. Читав лекції у Великобританії, США, Канаді, Аргентині, Бразилії, Португалії, Іспанії, Польщі, Росії.

Покальчук - фігура в українському літературному маленькому світі неординарна. Його «коником» в літературі були еротико-психологічні романи. Твір Покальчука «Ті, що на споді» взагалі вважається першою українською еротичною книгою. Після її виходу в світ на книгу вийшло 56 рецензій, і лише 10 з них були позитивними. «Я вважаю, що заборонених тем в літературі немає, є погано написані!» - говорив сам автор.

За «Провідника» у літературному житті Ю. Покальчук вважав Василя Стуса.

«Я багато чого не знав і не розумів, він мені дуже допоміг, познайомив з цікавими людьми. До речі, я був свідком у нього на весіллі, і знаю його сина Дмитра з дитинства», - розповідав він про своє знайомство з українським дисидентом.

Був тричі одружений, виховав дочку Оксану. Остання дружина Ольга молодше нього на 20 років. Багато в чому саме через неї говорили, що Покальчук живе на три будинки - між Львовом, Києвом і Парижем. Останніми роками у нього з`явилося ще одне улюблене місто - Харків. Саме у першій столиці жили і були поховані його дід і бабуся по лінії матері.

Найближчими друзями називав Ігоря Римарука, Юрія Андруховича і Любка Дереша.

10 вересня 2008 року стало відомо, що письменник помер після тривалої хвороби в одній з київських клінік. Похований на Байковому кладовищі.

Твори Юрія Покальчука, з якими Ви можете ознайомитися у фонді ЦРБ “Свічадо”

 1. Покальчук Ю. В. “І зараз, і завжди...”: роман. - К. : Рад. письменик, 1981. - 223 с.
 2. Покальчук Ю. В. Кама Сутра: повісті й оповідання  /  Ю.Покальчук. - Х.: Фоліо, 2007. - 799 с.
 3. Покальчук Ю. В. Не наступайте на любов... [поезії] / Ю.Покальчук. - Х. : Фоліо, 2007. - 282 с. : іл.
 4. Покальчук Ю. В. Окружна дорога: повісті та оповідання. - Х. : Фоліо, 2004. - 510 с. - (Література).
 5. Покальчук Ю.В. Паморочливий запах джунглів: [оповідання] / Ю.Покальчук. - Х.: Фоліо, 2006.- 223 с. (Графіті).
 6. Покальчук Ю. В. Те, що на споді: оповідання та повісті. - 2-ге вид., стер.- Львів, Кальварія, 2001. - 342 с.
 7. Покальчук Ю. В. Тополі [електронний ресурс] / Ю.Покальчук. - К.: Атлантік, 2002. - 1 комп. диск. - (Вогні Великого Міста).
 8. Покальчук Ю. В. Хулігани: [повісті ] /  Ю.Покальчук. - Х.: Фоліо. - 2006. - 221 с. - (Графіті).
 9. Покальчук Ю. В. Час прекрасний : повісті та оповідання. - Х.: Фоліо, 2005. - 656 с. - (Література).
 10. Покальчук Ю. В. Шабля і стріла: романи, повість, оповідання. - Х.: Фоліо, 2003. - 543 с.

 

Чекаємо на Вас у бібліотеці “Свічадо” за адресою: 

бульвар Ромена Роллана, 13-В

тел. для довідок 405-10-10

Олесь Ульяненко (1962-2010)

Український письменник, наймолодший лауреат Малої Шевченківської премії

Олесь Ульяненко (справжнє ім'я UlyanenkoОлександр Ульянов; 1962-2010) — найрадикальніший і найжорстокіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів.

Був народжений 8 травня 1962 року в м. Хорол Полтавської області. Оскільки сам літератор вів достатньо закритий спосіб життя, його біографія залишається певною таємницею. Відомо лише, що він залишив батьківський дім у п’ятнадцятирічному віці. Пішов навчатися до медичного училища, згодом – до морської школи. Певний період життя перебував в Якутії, де навчався шаманству. Повернувшись на Батьківщину, майбутній літератор вступає на військову службу. В лавах десантних військ тривалий час перебував за завданням на території Німеччині та Афганістані під час збройних сутичок. В останні роки життя митець оселився в Києві, де й перестало битися його серце на 49-му році життя.

О. Ульяненко здобув велику популярність, на жаль, вже після смерті, оскільки за життя його твори були піддані нещадній критиці та майже не публікувалися. Літературною спадщиною автора є романи «Богемна рапсодія», «Син тіні», «Пророк», повість «Там, де Південь» тощо. Найвідомішим став роман «Сталінка». Після його видання письменник став володарем Шевченківської премії.

Твори Олеся Ульяненка, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Ульяненко, О.Богемна рапсодія: романи / Олесь Ульяненко. - Львів: ЛА "Піраміда", 2006. -160 с.: портр. - (Приватна колекція).
 2. Ульяненко Олесь Станіславович. Вогненне око: Роман/ Олесь Ульяненко - Київ: Український письменник, 1999. - 229 с.(Сучасна українська література)
 3. Ульяненко, О. Знак Саваофа: роман / Олесь Ульяненко. - К. : Нора-Друк, 2006. - 292 с.
 4. Ульяненко, О. Серафима: роман / Олесь Ульяненко. - К. : Нора-Друк, 2007. - 239 с.
 5. Ульяненко, О. Сталінка; Дофін Сатани: романи / Олесь Ульяненко. - Харків : Бібколектор, 2015. - 508 с. : портр.

Чекаємо на Вас у бібліотеці “Свічадо” за адресою:
бульвар Ромена Роллана, 13-В
тел. для довідок 405-10-10


2017 рік
 • Лариса Денисенко
 • Оксана Забужко
 • Люко Дашвар
 • Євгенія Кононенко
 • Марія Матіос
 • Ірен Роздобудько
Лариса Денисенко (1973)

Письменниця, адвокат, переможець конкурсу Коронація слова.

Народилася 17 червня 1973 року в Києві. 47141 Литовсько-грецького походження. Українську мову опанувала в 23 роки, коли почала працювати в Міністерстві юстиції України.

Закінчила юридичний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченко, Центрально-Європейський Університет (Прага), курс законопроектування при Міністерстві юстиції Нідерландів. Адвокат. Є одним з адвокатів, які представляють інтереси громадян в Європейському суді з прав людини (Страсбург). Працювала директором департаменту міжнародного права Міністерства юстиції, радником Міністра юстиції, науковим консультантом парламентських комітетів, очолювала національне відділення міжнародної антикорупційної організації Transparency International (Берлін).

Літературна кар’єра розпочалася перемогою в конкурсі Коронація слова (гран-прі конкурсу-2002, «Забавки з плоті та крові»).

Автор романів:

 • «Забавки з плоті та крові» (2003)
 • «Кавовий присмак кориці» (2005)
 • «Корпорація ідіотів» (2005). Роман відзначений премією «Літературний олімп-2006» як книжку, яку найбільш крали по книгарнях.
 • «Танці в масках» (2006) – відзначена премією Гармонія слова в 2006 році, увійшла в шот-лист конкурсу Книга-року за версією Бі-Бі-Сі, увійшла в шот-лист конкурсу «Краща книга 2006» за версією тижневика «Кореспондент»
 • «24:33:42» (2007).

Дитячі книжки:

 • «Про Лізу та Цюцю П.» (2007)

Є колумністом «Женского журнала» та дитячого журнала «Соняшник».

Твори Лариси Денисенко, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Денисенко, Л. Забавки з плоті та крові. Новела з десяти частин. - Львів: Кальварія, 2006. - 192 с.
 2. Денисенко, Л. Кавовий присмак кориці. Роман. - К.: Нора-Друк, 2007. - 256 с.
 3. Денисенко, Л. Корпорація ідіотів. - К.: Нора-Друк, 2005. - 276 с.- Серія “День Європи”.
 4. Денисенко, Л. Помилкові переймання або життя за розкладом вбивць. Роман.- К.: Нора-Друк, 2007. - 240 с.
 5. Денисенко, Л. Сарабанда банди Сари. Роман.- К.: Нора-Друк, 2008, - 240 с. (Популярні книжки).
 6. Денисенко, Л. Танці в масках. Роман. - К.: Нора- Друк, 2006. - 212 с. (Популярні книжки)

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Оксана Забужко (1960)

Письменниця, викладач, кандидат філософських наук,Віце-президент Українського ПЕН-центру, член Наглядової Ради Міжнародного Фонду «Відродження», член багатьох редколегій, журі, конкурсних комітетів в Україні та за кордоном.

Народилася 19 вересня 1960 р. в Луцьку в родині філологів. Zabuzko 1968 р. переїхала з батьками до Києва.

Друкуватися в літературній періодиці почала з 1972 р. (вірші).

Закінчила: Київську середню школу №82 (1977), філософський факультет Київського університету ім.Шевченка (1982) та аспірантуру при кафедрі етики і естетики цього ж університету (1986). 1987 р. захистила дисертацію «Естетична природа лірики як роду мистецтва» на звання кандидата філософських наук.

В 1986-1988 рр. викладала естетику та історію культури в Київській консерваторії ім.Чайковського. З 1988 р. - співробітник Інституту філософії Академії Наук України. В 1992-1994 рр. перебувала в університетах США (Пенсильванському, Гарвардському, Пітсбурзькому) як “запрошений письменник” та Фулбрайтівський стипендіат. Від 1996 р., коли було видано «Польові дослідження з українського сексу» в Україні та «A Kingdom of Fallen Statues» у Канаді, провадить кар’єру професійного літератора. Багато подорожує. Має низку громадських навантажень.

Твори Оксани Забужко, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ "Свічадо":

 1. Забужко, О. Автостоп. Поезії / передм. Юрія Шереха.- К.: Український письменник, 1994. - 95 с.
 2. Забужко, О. Дві культури.- К.: Знання, 1990. - 48 с.
 3. Забужко, О. Друга спроба : вибране / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2005. - 320 с.
 4. Забужко, О. Казка про калинову сопілку. - К. : Факт, 2000. - 84 с.
 5. Забужко, О. Книга буття. Глава четверта: повісті / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2008. - 162 с. - (Поза фокусом).
 6. Забужко, О. Let me people go: 15 текстів про українську революцію. - К. : Факт, 2005. - 232 с.
 7. Забужко, О. Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій. - 2-ге вид., виправл. - К. : Факт, 2007. - 640 с.: іл. (Сер. "Висока полиця").
 8. Забужко, О. Польові дослідження з українського сексу : Роман / Оксана Забужко.- Видання сьоме.- К.: Факт, 2004. - 176 с.
 9. Забужко, О. Репортаж із 2000-го року: Збірник статей. - К.: Факт, 2001. - 96 с.
 10. Забужко, О. Сестро, сестро : Повісті та оповідання. - Видання друге. - К.: Факт, 2005. - 240 с.
 11. Забужко, О. Тут могла б бути ваша реклама: збірка / Оксана Забужко. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. - 320 с.
 12. Забужко, О. Філософія української ідеї та європейський контекст: Франківський період. - К.: Основи, 1993. - 125 с.
 13. Забужко, О. Хроніки від Фортінбраса. Вибрана есеїстика 90-х. - 2-ге вид., випр.- К.: Факт, 2001. - 340 с.
 14. Забужко, О. Шевченків міф України : Спроба філософського аналізу / Оксана Забужко.- 4-те вид. - К.: Факт, 2007. - 147 с.- (Висока полиця).

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Люко Дашвар (1957)

Українська письменниця, сценарист, журналіст, лауреат літературної премії Коронація слова 2007, 2008 років.

Люко Дашвар (справжнє ім'я Ірина Іванівна Чернова) народилася в Херсоні 2 травня 1957 року. Dashvar

Має дві вищі освіти: Одеський інститут легкої промисловості (інженер-механік), Академія державного управління при Президентові України (магістр державного управління).

У журналістиці з 1986 року.

Закінчила курси сценарної майстерності голлівудського професора Річарда Креволіна.

З 1991 року – головний редактор херсонської молодіжної газети. Потім працювала головою комітету у справах преси і інформації херсонської облдержадміністрації. З 2001 року головний редактор газети «Селянська зоря». Деякий час працювала журналістом і редактором жіночих журналів.

Почала писати сценарії для кіно: «ЛунаОдесса» і «Время – это все».

З 2006 року займається тільки літературною діяльністю.

 

Твори Люко Дашвар, з якими Ви можете ознайомитися у фонді ЦРБ “Свічадо”:

 1. Дашвар, Л. Биті є. Гоцик: роман. Кн. 3 / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного дозвілля, 2012. - 270 с.
 2. Дашвар, Л. Биті є. Макс: роман. Кн. 2 / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. - 285 с.
 3. Дашвар, Л. Биті є. Макар: роман. Кн. 1 / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011.- 285 с.
 4. Дашвар, Л. Мати все: роман / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. - 334 с. : іл.
 5. Дашвар, Л. Молоко з кров’ю: роман / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. - 268 с.
 6. Дашвар, Л. На запах м’яса: роман / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 364 с.
 7. Дашвар, Л. Рай.центр: роман / Люко Дашвар.- 6-те вид. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 269 с.
 8. Забужко, О. Польові дослідження з українського сексу : Роман / Оксана Забужко.- Видання сьоме.- К.: Факт, 2004. - 176 с.
 9. Дашвар, Л. Село не люди: роман / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. - 270 с.

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Євгенія Кононенко (1959)

Письменниця, перекладачка, лауреат Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п'єс «Коронація слова».

Народилася 17 лютого 1959 р. у Києві. KononenkoЗакінчила механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Шевченка (тепер — Київський національний університет ім. Т.Шевченка) (1981) та французьку філологію Київського інституту іноземних мов (тепер — Київський лінгвістичний університет) (1994). Живе у Києві, має сина та доньку.

У творчому доробку Євгенії Кононенко поезії, оповідання та есеї, повісті та романи, кілька дитячих книжок, ряд культурологічних розвідок з тем популярної культури та гендерних питань і журналістські статті. Але найбільше визнання Євгенія Кононенко отримала за свою коротку прозу: книжки її оповідань, новел та есеїв постійно додруковуються в Україні, перекладаються за кордоном і є темою наукових досліджень в Україні та за її межами. Сьогодні твори Євгенії Кононенко вже перекладено та опубліковано українською, англійською, німецькою, французькою, хорватською, фінською, чеською, російською, польською, білоруською та японською.

Євгенія Кононенко також перекладає з французької та англійської мов поезію, прозу та науково-популярну літературу. Зокрема, в її перекладах виходили: «Мала антологія французького сонету», Клод Руа «На захист крокодилів», Еміль Нелліган «Макабричний бенкет», Елі Візіль «Світанок», Жерар де Вільє «Убити Ющенка», Ані Ерно «Пристрасть», Венера Курі-гата «Полонянки мису Тенеф», Луї Дюмона «Есе про індивідуалізм», твори Даніели Стіл, Анни Гавальди, Барбері Мюріель тощо.

Учасник багатьох міжнародних літературних, культурологічних і наукових форумів, зокрема : фестиваль української культури (Ді, Франція), Форум видавців у Львові (Львів, Україна),International Writing Program (Університет штату Айова, США),круглий стіл щодо проблем сучасної культури, зорганізований часописом «Przekrój» (Варшава, Польща),учасник Lahti International Writers' Reunion 2005 (Лахті, Фінляндія),симпозіум «Пострадянський дискурс російської культури» (Тарту, Естонія) тощо.

 

Твори Євгенії Кононенко, з якими Ви можете ознайомитися у фондах ЦРБ “Свічадо”:

 1. Кононенко, Є. Зрада. ZRADA in Ukraine: Роман. - Львів : Кальварія, 2002. - 160 с. - (Коронація слова).
 2. Кононенко, Є. Імітація: роман / Євгенія Кононенко. - 2-ге вид., випр. - Львів : Кальварія, 2008. - 191 с. : іл.
 3. Кононенко, Є. Інфантазії : За мотивами поезій Клода Руа. - К. : Факт, 2001.- 56 с. : іл.
 4. Кононенко, Є. Новели для нецілованих дівчат : рукописні новели / Євгенія Кононенко. - Львів : Кальварія, 2006. - 190 с.
 5. Кононенко, Є. Повії теж виходять заміж : новели / Євгенія Кононенко.- Львів : Кальварія, 2006. - 192 с.
 6. Кононенко, Є. Три світи : вибрані новели / Євгенія Кононенко. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2006. - 152 с. : портр. - (Приватна колекція).

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Марія Матіос (1959)

Українська письменниця. Переможець різноманітних літературних премій, зокрема лауреат Шевченківської премії з літератури (2005), Коронації слова(2007), та Книги року BBC (2008). Народний депутат України.

Марія Матіос корінна гуцулка з Буковини. 45454Народилася 19 грудня року в селі Розтоки, Чернівецька область.

Перші вірші надрукувала у 15 років. Випускниця філологічного факультету Чернівецького університету, вона пишається тим, що була серед тих, хто добивався присвоєння навчальному закладу імені «буковинського соловейка» — поета Юрія Федьковича.

За освітою — український філолог, за покликанням — добровільний народознавець.

Деякий час керувала Спілкою письменників Чернівецької області, займалась видавничою справою, була одним із засновників науково-літературного «Буковинського журналу». 1992 року дебютувала у журналі «Київ», опублікувавши новелу «Юр´яна і Довгопол».

Має унікальне дослідження своєї родини, що корінням сягає 1790 року.

Живе в Києві.

Цікавиться психологією, етнографією, городництвом та квітникарством.

Марія Матіос має некоронований титул «найбільш плідної письменниці України», критики називають її «грант-дамою української літератури».

Автор збірок віршів: «З трави і листя», «Вогонь живиці», «Сад нетерпіння», «Десять дек морозної води», «Жіночий аркан».

Найбільшу популярність здобули її книжки: «Щоденник страченої», «Нація», «Бульварний роман», «Життя коротке» (2001), «Фуршет» від Марії МАТІОС» (2003), «Солодка Даруся» (2004), «Щоденник страченої» (2005), «Містер і місіс Ю в країні укрів» (2006), «Нація. Одкровення» (2006), «Майже ніколи не навпаки» (2007), «Москалиця; Мама Мариця — дружина Христофора Колумба.» Видавництво «Піраміда» (2008).

Переможець конкурсу «Книжка року 2008» в номінації «Красне письменство — Сучасна українська проза»: «Марія Матіос. Москалиця; Мама Мариця — дружина Христофора Колумба.» Видавництво «Піраміда».

Гран-прі та перше місце конкурсу «Коронація слова 2007» за роман «Майже ніколи не навпаки».

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман «Солодка Даруся» (2005).

Переможець конкурсу «Книжка року» («Солодка Даруся») (2004).

 

Твори Марії Матіос, з якими Ви можете ознайомитися у фонді ЦРБ “Свічадо”:

 1. Матіос, М. Армагедон уже відбувся : повість / Марія Матіос. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2011. - 109 с. : іл.
 2. Матіос, М. Бульварний роман / Марія Матіос. - Львів : Піраміда, 2003. - 183 с.
 3. Матіос, М. Вибране / Марія Матіос. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2010. - 424 с.
 4. Матіос, М. Вирвані сторінки з автобіографії / Марія Матіос; худож. С. Іванов — 2-ге вид. - Львів : ПІРАМІДА, 2011. - 364 с.
 5. Матіос, М. Вогонь живиці : поезії. - Ужгород : Карпати, 1986. - 49 с.
 6. Матіос, М. Жіночий аркан у саду нетерпіння : поезії / Марія Матіос. - 2-ге вид. - Львів : Піраміда, 2011. - 306 с. : іл.
 7. Матіос, М. Кулінарні фіглі : проза / Марія Матіос; худож. С. Іванов.- 2-ге вид. - Львів : ПІРАМІДА, 2011. - 206 с. : іл.
 8. Матіос, М. Мама Маріца — дружина Христофора Колумба ; Москалиця : повісті / Марія Матіос; худож. С. Іванов. - Львів : Піраміда, 2008. - 49, 63 с.
 9. Матіос, М. Містер і місіс Ю-Ко в країні укрів = Mr.& Ms. U-Ko in country UA: гомеричний роман — симфонія / Марія Матіос. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2006. - 133 с.
 10. Матіос, М. Нація одкровення / Марія Матіос. - 3-тє вид., доп. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2006. - 202 с.
 11. Матіос, М. Солодка Даруся : Драма на три життя. - 3-тє вид. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2005. - 176 с.
 12. Матіос, М. Фуршет : Сердечні сп(т) рави : рецепти на всі випадки життя. - Львів : Кальварія, 2002. - 338 с.
 13. Матіос, М. Чотири пори життя / Марія Матіос ; худож. С. Іванов. - 2-ге вид. - Львів : ЛА “Піраміда”, 2011. - 264 с. : іл.

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Ірен Роздобудько (1962)

Українська журналістка, письменниця, поетеса, сценарист. Лауреат (2000, 2001) та переможець (2005) літературних конкурсів «Коронація слова», спеціальна відзнака конкурсу«Коронація слова 2011», відзнака «Золотий письменник України» (2012)

Народилася 3 листопада 1962 року у Донецьку. 4744141Закінчила факультет журналістики Київського Національного Університету. Працювала у Донецькому відділку ТАРС - РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети. З 1988 року живе в Києві, де працювала в газеті «Родослав», коректором журналу «Сучасність», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості».

Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка. Авторка двох збірок поезій.

 

Твори Ірен Роздобудько, з якими Ви можете ознайомитися у фонді ЦРБ “Свічадо” :

 1. Роздобудько, І. Амулет Паскаля : роман / Ірен Роздобудько. - Харків: Фоліо, 2007. - 189 с. - (Література).
 2. Роздобудько, І. Арсен : повість для дітей середнього шкільного віку / Ірен Роздобудько. - Київ : Грані-Т, 2012. - 221 с.
 3. Роздобудько, І. Все, що я хотіла сьогодні... / Ірен Роздобудько. - Харків : Фоліо, 2012. - 155 с. - (Література).
 4. Роздобудько, І. Гудзик -2. Десять років по тому : роман / Ірен Роздобудько. - К. : НОРА-ДРУК, 2015. - 319 с. (Читацький клуб).
 5. Роздобудько, І. Гудзик : психологічна драма / І. Роздобудько. - Х. : Фоліо, 2007. - 222 с. - (Колібрі).
 6. Роздобудько, І. Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних до життя : роман-алюзія / Ірен Роздобудько. - Харків : Фоліо, 2008. - 288 с. - (Література).
 7. Роздобудько, І.Ескорт у смерть : роман / Ірен Роздобудько. - Х. : Фоліо, 2007. - 159 с. - (Література).
 8. Роздобудько, І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин : роман / Ірен Роздобудько. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 317 с.
 9. Роздобудько, І. Мерці : роман.- Львів : Кальварія, 2001. - 212 с. - (Коронація слова : Бібліотека газети “Книжкник-Ревю” : Інтуїція).
 10. Роздобудько, І. Оленіум : комедія абсурду / Ірен Роздобудько . - Х. : Фоліо, 2007. - 158 с. - (Література).
 11. Роздобудько, І. Останній діамант міледі : авантюрний роман / Ірен Роздобудько. - Х. : Фоліо, 2007. - 222 с. - (Колібрі).
 12. Роздобудько, І. Пастка для жар-птиці : роман / Ірен роздобудько. - Харків : Фоліо, 2012. - 160 с. - (Література).
 13. Роздобудько, І. Перейти темряву / Ірен Роздобудько. - Харків : Фоліо, 2012. - 155 с. - (Графіті).
 14. Роздобудько, І. Переформулювання / Ірен Роздобудько. - К. : Нора-Друк, 2007. - 240 с.
 15. Роздобудько, І. Подвійна гра в чотири руки : роман / Ірен Роздобудько. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 220 с. : іл.
 16. Роздобудько, І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю : роман / Ірен Роздобудько. - Київ : Нора-Друк, 2011. - 236 с. : іл. - (День Європи).

Центральна районна бібліотека ЦБС “Свічадо” 2017

тел для довідок 405-10-10

Дошка об’яв

 • Отримайте книги з доставкою додому!

  123 turb

  Турбуючись про людей похилого віку, громадян з особливими потребами бібліотеки ЦБС «Свічадо» реалізовують безкоштовну послугу «Книга-додому».

  Якщо Ви любите читати, але в силу несприятливих погодних умов не маєте фізичної змоги завітати у книгозбірню – скористайтеся послугою.

  Що для цього потрібно:

  1. Зателефонувати до бібліотек.
  2. Назвати свою адресу та книги, які хочете прочитати.
  3. Отримати повідомлення від бібліотекаря про час зустрічі.
 • Шановні користувачі!

  Зверніть увагу!

  У розкладі роботи бібліотеки зміни!

  19.08.2017 — бібліотека працює для користувачів з 1100 до 1900.

  24, 25, 26 серпня бібліотека не працює.

  З 27 серпня бібліотека працює за звичним графіком.

  Адміністрація

 • Сьогодні Центральна районна бібліотека (бульвар Р.Роллана 13-в) активно готується до ремонту. Відбувається переміщення актуальної частини документних фондів у приміщення за адресою: бульвар Р.Роллана 4, де і відбуватиметься обслуговування користувачів на період капітального ремонту приміщення.

  Шановні святошинці!

  Ми запрошуємо до співпраці волонтерів - всіх, хто готовий допомогти бібліотеці з переміщенням та перевезенням книжкових фондів, меблів. За інформацією можна звернутись за тел.: 405-10-10.

 • 1
 • 2
 • 3

Режим роботи

Часи роботи:

з 11.00 до 19.00.

Неділя: з 11.00 до 18.00.

Вихідний день: субота.

Останній день місяця - санітарний (бібліотека не обслуговує користувачів).